605 649 591
infolinia

kredyt hipoteczny lublin

Moje usługi w zakresie kredytów, wykonuję na terenie miasta Lublin jak i całego województwa lubelskiego. Natomiast w dobie cyfryzacji, obejmuję swoim zasięgiem Klientów z całej Polski. Specjalizuję się w produktach hipotecznych tj. kredyt mieszkaniowy, kredyt hipoteczny konsolidacyjny oraz pożyczka hipoteczna.

Definicja kredytu hipotecznegoW skrócie, jest to kredyt na długi okres czasu, pod zastaw nieruchomości. Przykładowe cele:- zakup mieszkania od developera- zakup mieszkania używanego- remont domu- cel dowolny- przeniesienie kredytu mieszkaniowego z innego banku- zakup działki budowlanej- spłata kredytów konsumpcyjnychIstnieje możliwość łączenia różnych celów np. remont mieszkania + cel dowolnyJakie kroki należy podjąć aby ubiegać się o kredyt?

 • Spotkanie z ekspertem kredytowym, omówienie sytuacji i potrzeb Klienta (ważne jest, aby Klient przynajmniej orientacyjnie wiedział jakiej kwoty potrzebuje  i na jaki cel), wstępne przeliczenie zdolności kredytowej i prezentacja ofert na trwałym nośniku.
 • Wybór nieruchomości przez Klienta (jeśli celem kredytu jest zakup)
 • Kompletowanie dokumentów (Klient otrzymuje wykaz niezbędnych dokumentów. Jest to bardzo istotny etap, ponieważ od niego zależy czy wniosek kredytowy zostanie płynnie przeanalizowany przez bank. Braki w dokumentach znacznie wydłużają i komplikują proces)
 • Wypełnianie z Klientem druków bankowych i sprawdzenie jakości/kompletności dokumentów
 • Wycena/oszacowanie nieruchomości – na różnych etapach, w zależności od banku
 • Analiza kredytowa
 • Decyzja kredytowa
 • Omówienie decyzji kredytowej i załączników
 • Podpisanie umowy kredytowej w banku
 • Spełnienie warunków wymienionych w dokumentach bankowych
 • Uruchomienie kredytu (bądź transzy) na konto wskazane przez Kredytobiorcę w dyspozycji

 • Dokumenty wymagane przy kredycie hipotecznym
 • Druki konkretnego banku np. wypełniony wniosek kredytowy, dane wnioskodawcy, kosztorys.
 • Dokumenty tożsamości np. dowód osobisty, karta pobytu, paszport.
 • Dokumenty dochodowe (czyli w zależności od źródeł dochodu) np. zaświadczenie o dochodach, wyciągi bankowe, umowy najmu, KPiR, ewidencja przychodów, decyzja emerytalna, umowy zlecenie.
 • Dokumenty nieruchomości (w zależności od celu kredytowania i przedmiotu zabezpieczenia) np. wypis z rejestru gruntów, wyciąg z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, kopia mapy ewidencyjnej, pozwolenie na budowę, umowa darowizny.

 • Podstawowe pojęcia dotyczące kredytu hipotecznegoOprocentowanie to suma marży i Wiboru.Marża – część oprocentowania kredytu. Jest wartością zależną od indywidualnej polityki banku i stanowi zysk z udzielenia Klientowi finansowania.Wibor – wskaźnik referencyjny depozytów złotowych na polskim rynku międzybankowymLTV – stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczeniaWkład własny – kapitał, którym dysponuje Kredytobiorca, pozwalający wraz z kredytem na realizację zamierzonego celuCross-selling – sprzedaż Klientowi podczas jednej transakcji dodatkowego produktu np. karta kredytowa, RORTransza – część kredytu, postawiona do dyspozycji KredytobiorcyRaty annuitetowe – raty kapitałowo-odsetkowe, na które składa się zwiększająca się część kapitałowa i malejąca część odsetkowaRaty malejące - raty kapitałowo-odsetkowe, na które składa się równa część kapitałowa i malejąca część odsetkowaRRSO – całkowity koszt kredytu hipotecznego ponoszony przez Konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu hipotecznego w stosunku rocznym.Dlaczego wybrać kredyt hipoteczny w Centrum Biznesowo-Finansowym Joanna Bednarz?Przede wszystkim posiadam  fachową wiedzę ekonomiczną, pogłębianą przez wiele lat. Do tego mam wieloletnie doświadczenie w kredytach hipotecznych i mnóstwo decyzji pozytywnych u Klientów. Zawsze dla Klientów mam czas: prowadzę mnóstwo rozmów i wyjaśnień przed złożeniem dokumentów do banków. Porównuję oferty wielu banków, tak żeby Klient mógł wybrać dopasowane do swojej sytuacji rozwiązanie. Jestem z Klientem „od startu do mety”. Zawsze Klient otrzyma odpowiedzi na nurtujące Go pytania. Traktuję Klientów tak, jak sama chciałabym być obsługiwana. Jestem zawsze na bieżąco z zagadnieniami finansowymi, bo to dla mnie nie tylko praca zawodowa, ale też pasja.
  Zapraszam.