605 649 591
infolinia

KREDYTY - dla osób z dochodami z zagranicy

Oferuję Państwu swoją wiedzę, doświadczenie i pomoc w otrzymaniu kredytu dla osób zatrudnionych za granicą, ponieważ banki coraz niechętnie udzielają kredytów hipotecznych osobom pracującym za granicą, a niektóre banki nawet całkowicie wstrzymały kredytowanie dla takich klientów.

Co jest ważne przy kredycie dla osób z dochodami z zagranicy?

Przede wszystkim istotne jest, w którym kraju pracuje klient. Ponadto najlepiej traktowana są oczywiście umowa o pracę na czas nieokreślony. Niemniej ważne jest zajmowane stanowisko i staż pracy u danego pracodawcy. Istotne, żeby dochody wpływały na konto. Zazwyczaj wymagany jest też raport kredytowy z kraju, w którym przebywa klient.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego?

Na pewno wkład własny klienta jest bardzo pomocny. W niektórych przypadkach bank wymaga też współkredytobiorcy.
Reasumując: jest możliwe zaciągnięcie kredytu hipotecznego w Polsce, mając dochody zagraniczne. Niestety z miesiąca na miesiąc jest to coraz trudniejsze, co w obecnej sytuacji gospodarczej nie powinno nikogo dziwić.

Nowa Rekomendacja

Od 1 lipca 2014r. obowiązuje nowa Rekomendacja, zgodnie z którą osoby osiągające dochody w innej walucie niż złotówki, nie mogą zadłużać się w krajowej walucie. I odwrotnie: zarabiający w złotówkach, nie mogą zadłużać się np. we frankach szwajcarskich. Ponadto zgodnie z zapisami rekomendacji, waluta kredytu musi być zgodna z walutą najwyższego dochodu (jeśli Klient osiąga dochody w różnych walutach). Na uwagę zasługuje fakt, że kredyty w PLN są powszechnie proponowane przez banki, natomiast kredyty walutowe ma w swojej ofercie tylko kilka banków i są to zwykle najbardziej popularne waluty tj. EUR lub USD. Poza tym oferty kredytów walutowych są znacznie droższe od tych w złotówkach. Co to oznacza w praktyce? Odpowiedź jest oczywista. Nawet wiarygodny klient (dobrze zarabiający, z pozytywną historią kredytową i dużym wkładem własnym) ale osiągający dochody w mniej popularnej walucie np. koronach duńskich, nie dostanie kredytu hipotecznego w Polsce.