rzetelność i skuteczność, bo Klient zawsze jest na pierwszym miejscu

Program Mieszkanie bez wkładu własnego

Ustawa o kredycie gwarantowanym weszła w życie 27.05.2022r. W praktyce, niektóre banki wciąż dostosowują procedury a kolejne decydują się oferować kredyty z gwarancją wkładu własnego BGK.

Chodzi o to, że co do zasady, banki wymagają od Klienta wkładu własnego na poziomie 10%, a nawet 20%. Zatem gwarancja BGK, zastępuje wymóg wniesienia wkładu własnego, jednak nie więcej niż 100.000zł i maksymalnie 20%. Należy pamiętać, że osoby bez wkładu własnego, nie otrzymają dopłaty ani pieniędzy do ręki. Otrzymają gwarancję, a kredyt biorą w pełnej wysokości, koniecznej do przeprowadzenia transakcji.

Program mieszkanie bez wkładu własnego dostępny jest dla singli, par, bezdzietnych małżeństw oraz małżeństw posiadających dzieci. Ponadto osoby chcące skorzystać z kredytu bez wkładu własnego, powinny mieć zdolność kredytową, zmieścić się w limitach cen nieruchomości obowiązujących w danym regionie Polski oraz spełnić szereg innych warunków narzuconych przez ustawę.

Kredyt może zostać udzielony np. na zakup mieszkania/domu, budowę domu ale także wykończenie nieruchomości.

Kredyt hipoteczny będzie udzielany wg warunków proponowanych przez każdy bank biorący udział w programie, zatem warto porównać oferty przed złożeniem wniosku kredytowego.